Mira Naz 1 Yaşında ^.^

Üzerinden bir ay geçti ama ilk göz ağrımın ilk doğum günü yazısını yazamadım. Nedenlerini beni takip eden arkadaşlar bilirler zaten. 3 Kişilik çekirdek ailemize 1 kuzu daha katıldı 15 gün kadar önce :)

Minik kızım, Naz’ım ; 1 yaşına hem diş sancıları hem de grip hastalığı ile birlikte girdi. O kadar bitkin ve yorgundu ki doğum gününü birkaç gün erteledik ama hastalığının en kötü günü yine doğum gününe denk geldi maalesef. Aynı günün akşamı doktora gittik yüksek ateşi için. Çok şükür geçti gitti o kötü günler ve altta iki tane de çivimiz vardı tesellimiz olarak :) Üst dişleri de geldi sayılır, yan dişleri acıyor şu an ama ilk dişler gibi sıkıntı çekmiyoruz çok şükür.

Neyse efendim;

08.04.2015 tarihinde dayımız yurt dışından geldi, babamız İstanbul’dan geldi ve memleketimde anneanne, dede ve teyzelerle birlikte aile arasında mumumuzu üfledik. Planlarımda mekan kapatıp, aynı elbiselerle dolanıp, arkadaş dostlarla hoplayıp zıplayacaktık. Fakat sürpriz yumurtamızın oluşu (36. haftalık hamileydim) ve Mira’nın hasta oluşu nedeniyle evde, aile içinde kutlama yapmaya karar verdik.

Pastamızın modelini internetten bulup, pastacıya gösterip ‘abla çok kolay aynısını yaparım’ demesiyle yaptırdım ama aynı günün sabahı görünce şok oldum. Fotoğrafa benzemediğine mi yanayım, tadına mı yanayım, verdiğim paraya mı yanayım bilemedim. Mecbur almak zorunda kaldım. :( Teyit etmiş oldum ve pastacılık gerçekten zanaat.

Ay çöreğim 04.03.2015 de tam bir yaşını doldurdu. Sadece alt damakta 2 dişimiz var. 11 kg ağırlığında ve 80 cm boyunda yüzü gibi bedensel gelişimi de babasına benziyor dedirtiyor ki ben babasına çok benzetemiyorum :) En sevdiği şarkılar; Hande Yener (Naber), Jingle Bells ve TRT Çocuk (Ninni). En sevdiği yemek; Sebze çorbası, Milupa Sütlü Pirinçli Kaşık Maması ve Su. Hamakta sallanmaktan, arabada gezmekten, su içmekten ve içtikten sonra mekan neresi olursa olsun biberonu atmaktan çok hoşlanıyor. Eğer alışveriş merkezinde, fırlatılıp kırılan bir cam sesi duyarsanız bizim olma ihtimalimiz oldukça fazla. Su içerken eşimle teyakkuzda olmamıza rağmen yine de yetişemediğimiz anlar oluyor ve su biberonunu artık 2 adet taşıyoruz :)

İlk dede demişti, Anne ve baba da diyoruz.Mama sandalyesinde en fazla 10 dakika oturuyor, üstünün değiştirilmesi acayip sinir ediyor kızımı :) Altına yaptığında ise hemen bezinin değiştirilmesi gerekiyor sonuçta 1 yaşında bir birey kendisi. :D

Çoğu bebek gibi; alkışa, el sallamaya, emzikle diş kaşımaya, müzikle toto üstü dans etmeye, Pöö ve Cee lere, öpücük atmaya, göz kırpmaya oldukça istekli ve her fırsatta, her talebimizde itiraz etmeyen yapıyor benim tatlı meleğim.   Son günlerde eliyle işaretlere de başladık. Yapmak istediğini, gitmek istediği yeri o tontik parmağı ile gösteriyor.

Bu mucizevi gelişime;  bizler ağzımız açık şahit oluyoruz. Ne güzel bir heyecan ve ne güzel bir mutluluk. İyi ki doğdun benim tatlı Meleğim. İyi Ki benim yavrumsum Ay Çöreğim. İyi ki hayatımıza girdin ve hayatın bize farklı olduğunu gösterdin. Nefesim, Herşeyim…

Nice Mutlu Yıllara… ve bu yıllara ortak olmaya…

Notumuza dikkat lütfen ^.^

 

D

Meldemoz

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow Me