09.03.2015- 38 Hafta + 0 gün

34. haftadan itibaren doğum iznine ayrılmış ve memlekete dinlenmeye gitmiştim. Bu arada Mira Naz’ın dişleri sancılı bir şekilde çıkmaya başladı ve 4 martta da doğum günü için hazırlıklar derken blogumu ihmal ettim biraz.

Bu hengame arasında inatla büyüyen sürpriz yumurtamız an itibari ile 38 haftalık. Bugün kü kontrol sonrası ise artık her an gelebileceğini ve 40 haftayı muhtemelen beklemeyeceğini öğrendik. Zaten heyecanlı olan ben, iyice strese girdim. :) İnşallah sağlıklı bir şekilde kavuşuruz bebeğimize.

73 kiloyum ve ömrümde ilk defa 7 li rakamlara çıktım. Haliyle ağırım ve hareket ederken artık çok zorlanıyorum. Özellikle dönemiyor ve eğilemiyorum :) Mira’da yarı bahaneyle bazı işleri eşime yaptırıyordum ama bunda gerçekten yapamıyorum :D  Tansiyon her zaman ki gibi düşük (8-4) ve doktor ayakta olduğuma hala şaşırıyor. Çatlak mevzusu eskisi kadar canımı sıkmıyor. Mira’da 10 kutu lierac bitirmiş ve son hafta göbeğimin bazı bölgelerinde çatlak olunca, olacaksa zaten oluyor modundayım. Sadece genişleyen yerlerimi sürekli nemli tutuyorum ki genelde Mira’nın bebeyağı ile oluyor bu. Hem ucuz hemde mis gibi kokuyor.

Un Kurabiyem ise 3000 gr ve ablası gibi gayet standart- fit bir bebek. Oldukça hareketli ve sanırım hiç uyumuyor.Özellikle geceleri biraz atarlı. Psikolojik durumum ise; oldukça korkağım. Hamilelik süreci nispeten tecrübemden dolayı rahat geçse de doğum için bu yavrum da daha korkağım. Nedenini bilmesem de çok çok endişeli, şaşkın ve gerçekten korkuyorum. Sanırım doğum esnasında aksilik olur diye korkuyorum. Dualarınızı eksik etmeyin olur mu? (iki araya sıkıştırdım hemen :D :D )

Belki bu son hamilelik yazım olur, belki 40. haftada tekrar buluşuruz bilemiyorum.

Allah isteyen tüm ailelere bu güzel duyguyu tattırsın ve kimseyi, hiçbir anneyi evladı ile sınamasın. Sizlere bol sağlıklı, mutlu günler diliyorum. Görüşmek üzere…

Sevgiler,

Meldemoz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow Me