10. ay kızım büyüyor…

10 ayımızı bitirdik. 11.ayın içindeyiz ama geçen ay en önemli şey; artık kızımızın büyüdüğü hissetmemizdi. Bir sürü tepkisini ağzımız açık izledik. Sanıyorum büyüme atağını tam olarak, bu ay yaşadık :)

İstemediği şeyleri artık tam anlamıyla anlıyoruz yada istediği şeyleri bir şeyler söyleyerek anlatmaya çalışıyor. Baba ve dede rahatlıkla söylüyoruz ama bu ay çok nadir de olsa “anni” kelimesini duyduk. Özellikle uyumak istemediği veya derin uykuya geçemediği zamanlarda :D

Bizimle birlikte kahvaltılara eşlik ediyor, ben ütü yaparken yanımda emekleyerek ve her yeri karıştırmak sureti ile oynuyor, bulaşıkları makineye yerleştirirken mama sandalyesinde annesinin hamaratlığını izliyor vs vs :) Yine yapışık ikiz gibi takılıyoruz ama ben işlerimi halledebiliyorum. Aynı odada olmamız yeterli.

Dışarı çıkmak kabustu 10. aya kadar. Sürekli kucak isterdi, son zamanlarda biz yemeğimizi yerken, etrafı izlemeye ve gözüne bir garson kestirip, çapkın gülücükler atmaya bayılıyor :P Yuvada büyümesinden sanırım, nerede bir bebek, çocuk görsün yaklaşmaya çalışıyor veya ses geldi o tarafa dönüyor.

Hala bizimle yatıyor ve uykudayken su dışında hiç bir şey içmiyor, aç olsa dahi. Su biberonunu 30 metre uzaktan tanıyor ve odanın en ulaşılamaz yerine koysak dahi, 5 dakika sonra o veya bu şekilde elinde oluyor. Gelişimi ve testleri normal, bu nedenle çok su içmesi sanıyorum bana çekti.

Uyandığında biraz odayı izleyip, gözüne birimizi kestirip (o arada eminin Kadir’de benim gibi dua ediyor ve lütfen anneni kaldır diyordur :D ) yanaklarımıza vurarak, saçımıza dokunarak, üstümüze çıkarak uyandırma seanslarımız başlıyor. :P  Artık kim uyanırsa o sabah, biraz yatakta oyalandıktan sonra odasına oyun oynamaya gidiyor.

Yemek mevzusu yine aynı, çok seçiciyiz. istemediği bir şey olunca hemen öğürmeye başlıyor. Bu şekilde bir düzen tutturdu sanırım :D benim huyumu da artık anladığı için bu yöntem kolayına geliyor. Benim tıkanma korkumdan dolayı;  püreye alıştık, çok pütürlü şeylerde yine yemiyor. :(

Genel anlamda kızımız büyüyor ve bu anlar çok hızlı geçiyor,

Sevgiler,

Meldemoz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow Me