14.09.2014- 12 hafta 4 gün

Küçük fasulyem 12 haftalık 4 günlüktü (bir zamanlar :) ) Şimdi 14. haftadayız ve bomba gibiyiz.

Fotoğrafları maalesef,  bu tempoda gününde yayınlayamıyorum. Geçen hafta günübirlik Ankara’ya iş seyahatine gitmiştim. 2-3 gün ise midem çok kötüydü ve sürekli yattım. Bu hafta yeni yeni toparlıyorum kendimi. Büyük bir ihtimalle yediğim bir şey dokundu.

Mira’da hamileliğim çok şükür sorunsuz geçmişti. Bu yavrumda da çok şükür ağır bir hastalık geçirmedim ama sebepsiz yere ayaklarımda kaşıntı vardı. Başına gelenler bilir, nasıl tatlı kaşınmadır o, uykudayken bile kaşınır. Hatta çok kaşıdığın yerler yara bile olabilir. :) Önce mantar zannedip korktuk biraz sonra kullandığım folik asitin yan etkisi olduğu kanıtına varıldı. 12 . haftam bittiği için folik asiti kullanmayı bıraktım ve nispeten kaşıntılarımda azaldı. Hiç geçmezse tekrar bir kontrole gitmem gerekecek sanırım.

Mira da küçük olduğundan dolayı bazen hızlı hareket etmem gerekiyor, özellikle bu zamanlarda karnımdaki küçük yaramaz aniden hareket edip beni durdurmak istercesine canımı yakıyor. Sanki “Anni yavasss ol birasss” der gibi :D O zaman orta yolu bulup, biraz yavaşlayıp ama normalden hızlı işlerimi yapmaya çalışıyorum :) Umarım bu yavrumuzu da Mira’da olduğu sağlıklı bir şekilde kucağımıza alıp, büyütebiliriz.

Bunların dışında aşerme olaylarımız olmadı sadece ilk 3 ay akşam sekizde esnemeye başlayıp, sekiz buçukta Mira’yla birlikte uyuduk. Parmağımda da mallet finger olduğunundan dolayı birazda bu durumu bahane edip,  gece olan tüm mamaları kocam bir güzel üstlenmişti :) Sağolsun ilk 3 ay çok idare etti beni ama 4. aya girdiğimiz ve mallet fingerdan kurtulduğum bu son günlerde bazı geceler uykuluyken benim yapmamı istiyor ama şimdilik yine pek oralı olmuyorum. :D Ama bazen horlarken uyandırmaya da kıyamıyorum :)

Bebek olmadan ki hayatımızı düşünüyorum bazen, ne kadar çok boş vaktimiz varmış ve ne kadar az şey yapıyormuş ki eşimle çok fazla boş oturmuyorduk. Haftada bir dizi keyfimiz oluyordu oturup izlediğimiz. Şimdi o kadar bile oturmuyoruz ama hayat  daha bir anlamlı ve zevkli geliyor. Bebek gerçekten muhteşem bir şey.

Güzel güzel büyü bal yavrum. Baban, ablan ve ben seni dört gözle bekliyoruz ^.^

 Sevgiler,

Meldemoz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow Me