Yatak Koruyucu Yapımı

İkinci bebeğimizi kucağımıza almadan ilk yavrum için yaptığım oda düzenlemelerini zaman kaybetmeden paylaşmalıyım :)

Blogunu çok severek takip ettiğim, İnstagramda mübletası olduğum tatlı bir hatun bebeği için bunu yapmıştı. İlk görünce zaten hemen bayıldım ve hamileliğimin sonlarına doğru yapmaya karar verdim. Bildiğim kadarıyla nasıl yapıldığını paylaşmamıştı ama yabancı videolardan birkaç tane referans vermişti. Hepsini harmanlayıp, ortaya karışık bir şeyler yaptım. Umarım beğenirsiniz.

İlk olarak 14-14 cm kare şeklinde parçalar kestim, bunun boyutunu yatağınıza göre ayarlayabilirsiniz. 60-120 yatağımız için 15×3 lük 2 adet parça yeterli oldu. Dediğim gibi tamamıyla sizin istediğiniz şekilde uzunluğunu veya enini ayarlayabilirsiniz. Sonra 3. fotoğraftaki gibi parçaları arasında 1 pile olacak şekilde birbirine ekledim. tüm parçaları birleştirince 5 resimdeki gibi 2 adet büyük parça oldu. İçine doldurmak için yastıklarda kullanılan silikon aldım. En iyisini aldım ki (paraya kıydım yani :) ) , yıkamak için sökemeyeceğimden , yıkadığımda topak topak olmasın :)

Arka parçasını uzun kenarından ekledim ve arka parçasını ben düz yapmak istedim. (aşağıdaki ilk resim) Siz arkası da pufuduk olsun derseniz, on parça gibi arka parçayı da küçük karelerden yapabilirsiniz. Bir sıra (kısa kenarından ) silikon doldurup, diktim. Bu işlemin tüm sıranın sonuna kadar yaptım tabi ara ara bağlamak için kurdeler de silikonlara birlikte eklendi. En son sırayı da doldurup, diktikten sonra koruyucumuz hazır oldu :)
Çok basit aslında ama küçük kareleri eklemek biraz vakit alıyor, birde silikon doldurup, dikmek dikkat istiyor. İki kumaş arasında ufak bir silikon olması iğneyi kaydırabiliyor. Aman dikkat edin son dikişlerde. Yatakta duruşu da aşağıdaki gibi. İki kenara yapmıştım ama uyurken kuzumu görmek istediğimden bir kenarda kini yarım kullanıyorum.Sevgiler,

Meldemoz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow Me