6. Ay – Ek Gıda Serüveni

5. ay yazımda ek gıda serüvenimizden bahsetmiştim. Hala günde sadece 1 öğün ya meyve püresi yada sebze püresi yiyoruz. Adam akıllı ek gıdaya başlayamadık yani :D Ne zor şeymiş bu beslenme değişikliği. Anne sütü veya mama ne kolay ve pratikmiş yahu. Kıymetini bilememişim.

İnsanın korktuğu başına gelirmiş. İlk ek gıda denememizde cam rende ile sebze püresi yapmıştım. Cam rende ile pütürlü oluyor biraz. Yedirmeye başladım küçük kaseden 3-4 kaşık yedirdim ama bana bir sorun. Soluk borusuna kaçarsa ne yaparım diye düşünmekten giysim terden sırılsıklam oldu. Tansiyonum çıkmış 16-10 a. Artık başım dönmeye başlayınca bıraktım yedirmeyi :)

İkinci denemede blender kullanacağım dedim. Yediremiyorum yoksa korkmaktan. 4 yıldır sürekli blender kullanan ben,  ilk kez blender kullanıyormuş gibi :) sol el işaret parmağını kaptır, Apar topar hastaneye koş,  8 dikiş atılsın, birde tendom kopması olsun. 6 haftadır mallet finger takılı yaşıyoruz işaret parmağımla :D Bu hafta çıkacak inşallah.

Tüm bunları yaşayınca ek gıda lafı duymak bile tüylerimi diken diken yapıyor :P  Geç de olsa halledeceğiz inşallah. ^.^

Kuzumun 6. ay fotoğrafları her zamanki gibi gününde çekildi ve her zamanki gibi gününde yayınlanamıyor :D

Bu ay çok güzel şeyler öğrendik. Ara ara instagramda paylaşıyorum. Islık çalmayı biliyoruz artık, çok komik ama çalmaya çalışıyor, kınalı kuzum. Birde mama yerken ellerimizi döndürüyoruz sürekli. Uykudayken bile :D

Bu kuzucuk hep gülüyor diyenler var :) ahhh bir bilseler 50 fotoğraf çekip, sadece 6-7 sini yayınladığımı ^.^

Bunlarda 6. ay fotolarının kamera arkaları :)

Sevgiler,

Meldemoz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow Me