Susamlı Poğacam :P

Merhabalar,

Koca bir ay bitmiş ve ben anca nete girip, bir şeyler yazabiliyorum.

Öncelikle en merak edilen şey kaçıncı haftada doğurdum :) . 40. haftayı tamamlamadık ama kızımda korktuğumuz gibi çok erken gelmedi. 39 hafta+ 2 günlükten bir su sızıntısı ile doğumumuz başladı :)

Doğum hikayemi yazmak istiyorum müsait bir zamanımda ama genel olarak güzel bir doğum süreci ve iyileşme süreci geçirdim. Tek sıkıntım, doğumdan sonraki ikinci hafta sütten kaynaklanan ateş ve ağrı ile 3-4 günüm zor geçti. Akabinde toparlanıp Ereğli’ye memleketime döndük. 40 mevlüdümüzü 14 Nisan’da yapıp, İstanbul’a döneceğiz.

3030 gr ve 49 cm lik kara bir kız bebek doğurdum :) Bu heyecanın ve uzun yolun daha çok başındayım ama evli çiftlere bir tavsiyem;  ”kesinlikle bebek yapın:) harika bir duygu.”

Susamlı Poğaca’min kısacık olan uyku vaktinde zaman bulup, bu yazımı yazabildim. Yavaş yavaş düzenimizi oturmaya çalışıyoruz. Sanıyorum ilerde daha düzenli vaktimiz olacak ve güzel yazılar, resimler paylaşabileceğim.

 

 

NOT: Benim hayatım tabi ki birçok bloggerların bahsettiği gibi toz pembe geçmiyor. :) Her gün duş alırken; 2 günde bir duşa 10′ar dakikalık sürelerle girebiliyorum. Gece uykularım bölük pörçük. Açık ve fönlü olan saçlarım sürekli toplamaktan helak olmuş durumda. Her ne kadar normal doğum olsa da fazladan 10 kilo bedenimde benimle ikamet etmekte ve sanırım 5 kilosu da göbeğimde bulunuyor :)

Doğum hikayemin başlangıcı bu şekilde sevgili okuyucu ^.^

Sevgiler,

Meldemoz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow Me