Makyaj Güzellik… Göz Bazı Yapımı

Her ne kadar hamile olduktan sonra makyaj olayını azaltsam da arada yüzüme renk gelsin diye yapıyorum bir şeyler. Kesinlikle iddialı değilim, bildiğiniz gibi :D Ara ara hevesleniyorum işte. Geçen yıllara kadar zaten ruj ve rimel sürmek benim için makyaj yapmak demekti.

Neyse efendim, bir gün far süreyim dedim. Baz olarak göz kapağıma farın altına (gün içinde farım topaklanmasın, parlamasın, uçmasın diyerekten) Pastel’in Magic Touch adlı coverstick&highlighter’ının uyguluyordum. Her gün ceviz  yediğimden midir nedir, o gün göz kapaklarım ışıl ışıl olmuş :) Farım da çizgi çizgi. Gerçekten çok kötü bir görüntü varmışta, kimse bana bir şey dememiş :)

Hemen nette kısa bir araştırma yaptım ve göz bazı olarak bu sorunları gideren MAC’ın painterly paint pot’ u varmış. Alayım hemen dedim,  ta ki fiyatını görene kadar. :D Küçücük şeye bu kadar para verilir mi? Yok mudur başka çaresi bunun diye araştırmalar tam gaz devam derken, birkaç video buldum. Evde göz bazı yapımı… :) Video yapan arkadaşlarımın emeklerini tabi ki çalmak istemem. Onlardan görüp, uyguladığım bu far bazını,  beni takip eden parmaklarımın sayısını geçmeyen arkadaşlarımla paylaşayım dedim. :)

Ne kadar çok uzattım ufacık şeyi…

Far bazı için malzemelerimizi fotoğraflardan görebiliyorsunuz.

 

 

Oranları ise;

2 çay kaşığı tok bir vücut-yüz kremi (ben sebamedin güneş koruyucu losyonunu kullandım)

1 çay kaşığı fondöten (Tekin Acar’dan aldığım Clınıque’ın deneme tüpü)

Yarım çay kaşığı toz pudra (Goldenrose pudram)

Hepsinin güzelce karıştırıyoruz ve kullanıma hazır bir şekilde herhangi bir kutuya dolduruyoruz. Ürünü denemek için ise elime ilk gelen Flormar’ın simli bir farını kullandım.

 

 

Fotoğraflar biraz karanlık çıkmış ama bizzat farkı elimde gördüm ve bu sabah ilk defa gözlerime uyguladım. Saat 14:00 ve hala bir bozulma olmadı.  Sizde bir deneyin ve  yapabileceğiniz şey için dünya para harcamayın derim.

NOT: Bu postta dikkat edeceğiniz husus, boş bir kap. Boş, küçük bir krem kabınız varsa ne ala. Benim yoktu ve Gratis’e boş bir krem kutusu almaya gittim. 2 li cam gibi ama plastik kaplar 4 TL den başlıyor ve 6-7 TL ye satılıyor. Fakat 1,5 TL ye satılan küçücük kutudaki el kremleri ise mis gibi kokuyor (Body Care’in) ve küçük bir kutu (ayrı satılanlardan daha da sağlam) sahibi oluyorsunuz.

Umarım faydalı olmuştur,

Sevgiler,

Meldemoz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow Me