Bu aralar

Bu aralar;

Ne yapıyorum,

Herkes gibi geçen haftalarda olan English Home indirim çılgınlığına bende yakalandım. Aslında kızım için perde ve halı aklımdaydı ama bunların yanında mumluklar, ferforjeler, havlular alıp çıktım. Mağazanın ihtişamı, mevcut değerinden çok fazla değerde satılan ürünleri bile fazlaca para verip almamızı sağlıyor.

Pinterest ve Instagramda sürekli gördüğümüz puantiyeli- renkli mutfak malzemeleri (tabak- çatal vs) dikkatimi çekiyor ve iş çıkışları doktorumun söylediği günlük yarım saat yürüyüşlerimi züccaciye mağazalarını dolaşarak geçirince yürümeye daha bir hevesli oluyorum sanki. Gerçi dün eşim “artık tabak alma hayatım, dolaplar üzerimize devrilecek” uyarısından sonra bu yürüyüşlerimi başka sektörde hizmet veren mağazalara çevirmemin zamanı geldi. :)

28. Haftada olmanın heyecanı (30’a az kaldı:)) ile yavaş yavaş bebeğim ve benim için gereken malzemelerin listesini çıkarmaya başladım. Çok fazla şey almak istemiyorum. Çünkü başkasına çok fazla fayda sağlayan belki benim işime yaramayacak. Bu nedenle genel olan şeyleri almaya gayret edeceğim. Kıyafet hiç almayacağım. Annemler 2 valiz almışlar neredeyse :) Denk gelir çok hoşuma giderse birkaç parça atarım sepete :)

Ne izliyorum,

Takip ettiğim ve bir sonraki bölümünü heyecanla beklediğim dizi en son Yaprak Dökümü idi, üniversite yıllarında. Bir erkek bir kadın’ı söylemiyorum bile ona hala devam , izlerken çok zevk alıyorum.

Son zamanlarda ise Medcezir’e takılmış durumdayım. Televizyon izlemeyi çok sevmem ama kaçırdığım bölümlerini bile yemek arasında izliyorum :) o derece.

Ne yiyiyorum,

Açıkçası ne bulursam yiyiyorum :)

İki hafta önce şantiye ziyaretim oldu, muhtemelen doğumdan önceki son ziyaretimdi. Hirfanlı barajı yanına kurulan güzel bir balıkçıda Sazan ve kereviti mideme bir güzel indirdim. İlk defa sazan yemiştim ve bu kadar güzel olduğunu bilmiyordum. Kerevit ise bildiğiniz deniz böceği ve pişmeden önce bakmamanızı tavsiye ederim. Sonrasında asla yiyemeyeceksiniz. :)

Geçen hafta iş çıkışı bir alışveriş merkezine gittim ve kendime orta boy pizza ısmarladım. Hamile olduğum artık 10 metre ileriden anlaşıldığı için, tepsiyi veren görevlilerde sağ olsun gülümseyerek servis yapıyorlar. Cesaretlenmedim desem yalan olur, bu iyi niyetleri su istimal etmem umarım ve porsiyonlarım 2 katına çıkmaz.

Gece bir şeyler yeme alışkanlığım hiç yoktu son birkaç gündür gece 12 de midem kazınıp uyanıyorum :) Sonra meyve yemediğim süt içmediğim için vicdan azabı çeksem de karnım tok olunca rahat uyuyorum. Sanıyorum milli yiyeceğimiz olan cevizi son bir aydır çok az yedim, artık midem almıyor, tam anlamıyla bıkmış durumdayım.

Psikolojim:

Sabırsızlanmaya başladım ve kızımı çok merak ediyorum. Pazartesi günü olacak olan doktor kontrolümüzü bekleyemeyip,  ultrason için kendimi acile götürtebilirim :)

Bu aralar kendini beğenmeme durumu ile kendine hayran olma durumu arasında gelgitlerim var. Bir anda canım sıkılıp, akabinde kendimi gülümserken buluyorum. Doğum için korkmaya ve endişelenmeye başladım, daha erken mi bilmiyorum ama acayip tırsıyorum ):

Bebeğim;

Sol göğsümün altında gündüzleri anzısın, akşamları uzanmış bir şeylerle uğraşırken acayip bir acıma oluyor ama sadece göğsümün altında da değil, sırtımda kaburgamla birlikte. Utanmasam ağlayacak durumdayım. Elimi götürüp ovmaya başladığımda acaba bacağı varsa acır mı diye düşünmekten ovamıyorum da. Kızımın hareketleri ile başımız biraz darda bu aralar. Hareketleri, hıçkırıkları ve tekmeleri hızlanmış durumda. Hoşuma çok gidiyor, eşimle birlikte tekayyuzda bekliyoruz tam anlamıyla hissetmek için. Ben çoğunu hissediyorum ama :) eşim arada yakalıyor.

Sabah akşam yağlanıyoruz malum çatlak korkumuz hepimizde var:)  Bir yerde okudum, bir hamiş bayan göbeğini çok güzel kremlemiş tüm hamilelik boyunca. Doğumdan sonra göbek yağ gibi, kalçalar harita olmuş:)  Bunu duyunca göbek ve kalçaya sürülen yağlardan kollarım dahil her yerimi ovmaya başladım. Her daim sizlerle güreşmeye hazırım yani. :) (tabi kremi iyice tenimin alması için 5-10 dakika beklemek olmasa süper olacak ama işten gelip, pijama geçirmek minimum 20 dk oluyor :)

İlaveten :) bu aralar mide yanması daha doğrusu kursak yanması problemim oluyor, özellikle akşam yemeklerinden sonra. Kızım saçları çıkıyormuş anneme göre :) ,  doktorum ise bebek büyüdüğü için mide yukarı çıkıyor ve reflüye bağlı olarak mide yanması normalmiş.:)

Son durum böyle , herkese şimdiden mutlu hafta sonları…

Sevgiler,

Meldemoz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow Me