Runner ve Servis Yapımı

 

Aklımda olan bazı şeyleri yapma fırsatı buldum. Her ne kadar dün kendimi temizliğe adamış olsam da, eskisi kadar çok yormak istemediğimden işim çabucak bitti. :)

Bugün ise makinamın kenarında bekleyen masa örtüsünden (kenarı leke olmuş ve geçiremedim) Runner ve Servis yaptım. Fena bir iş olmadı sanki, en azından arada sırada kullanabilirim :)

 Yemek masamın boyutlarına göre istediğim genişlikte (tahmini 32 cm) olması için dikiş payını da verecek şekilde kestim (37 cm eninde). Dikiş payının geniş olması için biraz geniş kestim. Servisler içinde evde bulunan servisi şablon olarak kullandım (37-37 cm boyutlarında idi) ve tahmini olarak kenarlardan 2 cm kalacak şekilde 6 parça biçtim. Kenarları atacak bir kumaştı bu nedenle mumla etrafından döndüm daha temiz çalışma oldu.

 

 

Yine göz kararı kenarları içine katlayarak diktim. Hepsi birbirine eş olmadı ama ufak farklılıklar masa dolduktan sonra göze batmaz diye düşünüyorum. :)

Son halleri için ise yukarıdaki şekilde kullanıma hazır bir runnerım ve 6 adet servisim olmuş oldu.

Sevgiyle kalın,

Meldemoz.

Hi, my friends,

I was stayed at home after a long time and I did some of the project that planned before.

I done tablecloth and american servis cloth (I dont know exactly how to say :) )  with my oldest tablecloth. You can understand easily from photos. I have cut the cloth according to my table size and used the candle  due to cloth types.

I like them :)

Byes.

Meldemoz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow Me